Jeśli ktoś z Twoich bliskich zmaga się z nowotworem lub z jakiegoś innego powodu obawiasz się, że możesz na niego zachorować – już dziś zgłoś się na badania genetyczne w Gyncentrum.pl! Nowoczesne techniki laboratoryjne, sprzęt na światowym poziomie i grono wyspecjalizowanych lekarzy i genetyków czeka na Ciebie.
Kto powinien udać się na badania genetyczne?
Badania genetyczne w Gyncentrum.pl to oferta dla osób w różnych grupach wiekowych i z różnymi problemami. Do placówki bardzo często zgłaszają się kobiety, które cierpią na nawykowe poronienia, a ich stan zdrowia nie wskazuje na żadne zaburzenia. Badania genetyczne pozwalają również zdiagnozować przyczynę niepłodności pierwotnej czy wtórnej oraz wskazać dalsze postępowanie w przypadku problemów z donoszeniem ciąży. Bardzo często kobiety decydują się na badania genetyczne po to, by wykluczyć ciężkie, nieodwracalne uszkodzenia płodu.
Badania genetyczne w Gyncentrum.pl to również oferta skierowana do wszystkich osób, u których w rodzinie wykryto przypadki zachorowania na raka. Dzięki wykryciu określonych mutacji (tzw. markerów nowotworowych) można stłumić chorobę jeszcze zanim zaatakuje z pełną siłą. Badania genetyczne pozwalają również zapobiegać rozwojowi raka. Dla przykładu można przytoczyć historię kobiet, które poddały się profilaktycznej mastektomii, gdyż ich markery nowotworowe wskazywały, że ze 100% pewnością zachorują na raka piersi. Najczęściej wykonuje się badanie genetyczne w kierunku raka trzustki, jajnika, piersi, wątroby czy prostaty.
Warto też wspomnieć o tym, że badania genetyczne są często wykorzystywane w bataliach sądowych, kiedy trzeba ustalić ojcostwo, a co za tym idzie wysokość alimentów. Badania genetyczne są w 100% wiarygodne i ich wyniki są respektowane przez wszystkie sądy w kraju.
Badania genetyczne są niezaprzeczalnie najważniejszymi badaniami w przypadku identyfikacji osób: mowa tutaj o zaginionych, zamordowanych czy zmarłych, których ustalenie tożsamości z różnych powodów jest utrudnione.
Jak wyglądają badania genetyczne?
Badania genetyczne wyglądają dokładnie tak samo jak klasyczne badanie krwi. Pobiera się próbkę z żyły łokciowej, która następnie jest analizowana w specjalistycznym laboratorium. Na wyniki trzeba poczekać kilka dni. Po otrzymaniu wyników należy udać się na konsultację do genetyka, który nie tylko zinterpretuje wynik, ale również wdroży leczenie lub wyjaśni dalszą drogę postępowania. Nigdy nie należy interpretować wyników badań genetycznych na własną rękę, gdyż konieczne jest tutaj podejście holistyczne, całościowe.