Na rynku powstaje coraz więcej firm sprzątających, które radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Zasługa w tym nie tylko wykwalifikowanego personelu, ale również profesjonalnych środków czystości. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?
Chemia profesjonalna – preparaty do mycia podłóg
Podczas gdy zwykłe środki z reguły są uniwersalne i można nimi myć wiele rodzajów nawierzchni jednocześnie, produkty z kategorii chemii profesjonalnej przeznaczone są tylko do określonego typu podłoża. Inny płyn posłuży zatem do czyszczenia podłóg drewnianych, a jeszcze inny do usuwania zabrudzeń z płytek ceramicznych, czy nawierzchni betonowych. Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry preparat do mycia podłóg? Czym najpierw należy kierować się przy jego wyborze?
Profesjonalne środki czystości do mycia podłóg najczęściej występują w formie koncentratu. Sprzedawane w 10-litrowych kanistrach charakteryzują się dużą gęstością – konieczne jest więc rozcieńczenie ich w wodzie. Silnie skoncentrowana receptura pozwala usunąć nawet najcięższe zanieczyszczenia. Płyn nie powinien się pienić, to wydłuża czas pracy. Ponadto preparaty służące do mycia podłóg powinny przykrywać niedoskonałości, zapewniać antypoślizgową warstwę (co ma duże znaczenie w firmach produkcyjnych, w których pracuje dużo ludzi) oraz zapobiegać przed ponownym osadzaniem się kurzu.
Profesjonalne środki czystości – do mycia toalet
Firmy sprzątające powinny zainwestować w dobre preparaty do mycia toalet. Duże natężenie ruchu w toaletach powoduje namnażanie bakterii. Ważne jest więc zastosowanie środków o silnym działaniu dezynfekującym.
Środki czystości służące do mycia sanitariatu mają szerokie zastosowanie – pozwalają pozbyć się nie tylko osadu z mydła i pasty do zębów, ale także kamienia urynowego oraz tłustych plam różnego pochodzenia.
Chemia gospodarcza do mycia WC szybko neutralizuje brzydkie zapachy. W jej składzie powinny znaleźć się łagodne komponenty, które nie powodują podrażnień skóry podczas stosowania.